KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11796297
*
nr 1179 6297
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, 1983,3/90, motivet: 12x11
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:13:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 19:49:18
1
Vinnande bud
22/4 21:07:01
2
500 kr
22/4 21:07:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla fries
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
*
Ulla Fries
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Läs om budbetjänten
nr 1179 6297
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, 1983,3/90, motivet: 12x11
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 19:49:18 | 1 | Vinnande bud |
22/4 21:07:01 | 2 | 500 kr |
22/4 21:07:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla fries
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29